Перечинська міська рада
Перечинська міська рада


Вітаємо!

Вітаємо Вас на сайті Перечинської міської ради! Бажаємо приємного знайомства з нашим містечкомПеречинський міський голова Гуранич М.І.

Графік прийому громадян

 • Гуранич М.І.

  міський голова

  Пн, 1000 - 1200

 • Мадяр Ю.М.

  секретар міської ради

  Ср, 1000 - 1200

 • Годована В.М.

  керуюча справами виконавчого комітету міської ради

  Чт, 1000 - 1200

Контакти

 • Телефони

  (03145) 2-20-01
  (03145) 2-19-76
  (03145) 2-19-55

 • Тел./факс

  (03145) 2-14-09

 • E-mail

  rada_perechyn@ukr.net

Адреса

 • пл. Народна №16, м. Перечин, Закарпатська область, Україна, 89200

MyCounter - Статистика Погода в Перечині

Яку назву носила грошова одиниця за часів правління Володимира Великого?

ПЕРЕЧИН

В цього містечка невеликий чин, 
Та в нього є своє життя і слава, 
Бо лиш один у нас є Перечин 
І доля в нього чесна, нелукава.
Опришки тут ходили у свій час 
На українську й на угорську шляхту, 
Так, месники несли надійно варту, 
Бо думкою були вони про нас.
Тут Беца, всіх знедолених король, 
Повстав, щоб правда не упала в Лету. 
Цей край вродив художників, поетів. 
Для них він завше - справжній березоль.
І знову їду - в далеч, на Ужок, 
Де річка Уж з джерельця витікає. 
І знову Перечин – немов місток, 
Який ніхто й ніяк не оминає.

Василь ГУСТІ

* * *

Місто Перечин – адміністративний центр Перечинського району Закарпатської області. Розташоване в долині річки Уж за 21 км на північ від обласного центру Ужгород. Через місто проходить асфальтований шлях Ужгород – Самбір – Львів, Ужгород – Стрий – Львів, залізнична магістраль Чоп – Київ. В Перечині знаходяться залізничний та автобусний вокзали, від яких можна доїхати до міст Львова, Ужгорода, В.Березний, Свалява.

Місто складається з 41 вулиці, 2 площі, 6 провулків. Населення 6700 чоловік, що проживають на території 7,45 кв. км. Це в основному українці, крім них ще проживають росіяни, словаки, угорці, німці, італійці, цигани та інші національності і народності.

В районному центрі зосереджено основну інфраструктуру Перечинщини. Тут діють понад півтора десятка підприємств, філії 8 банків, 4 кредитні спілки, розвинена торговельна мережа, ряд закладів побутового обслуговування населення.

Існують дві легенди про походження назви міста. Перша вказує на входження даного населеного пункту до володінь магната Перечиня. Друга говорить про те, що назва походить від слова «перечинь», тобто перетин двох річок – Ужа і Тур’ї.

Задокументована історія Перечина починається ХІІІ ст. Вперше в 1399 році Перечин згадується як населений пункт, що входить до складу Ужгородської домінії Другетів.

В ХVI – XVII ст. ст. Перечин у складі Ужанської жупи входив до Імперії Габсбургів. У другій половині XIX ст. місто, як і все історичне Закарпаття, входило до складу Австро-Угорщини. З 1919 р. по 1939-й – у складі Чехословаччини. Протягом 1939- 1944 р.р. перебувало під окупаційним режимом фашистської Угорщини. Від жовтня 1944 р. по червень 1945-го – у складі державного утворення Закарпатська Україна. Надалі Перечин, як і всі закарпатські землі, аж до 1991 р. входив до Української РСР у складі СРСР. З 1991 р. – у складі Закарпатської області в незалежній Українській державі.

Перечин – місто з кліматом м’яким, помірно-континентальним з надмірно достатнім зволоженням, нестійкою весною, неспекотним літом, теплою осінню і м’якою зимою.

Рельєф тут різноманітний, майже 80 % площі становить гірська місцевість, лише 20 % – низовина. Навкруг Перечина – гори. Серед них найбільшими є Плішка (779 м. н. р.), Синаторія (776 м. н. р.), Новосільська скала (776 м. н. р.), Ясіня (654 м. н. р.), Кичера (662 м. н. р.). Вони вкриті різноманітною рослинністю, а навколо них формуються живописні ландшафти.

У Перечина є власні прапор і герб, які були затверджені 1999 року. На гербі зображено дерево, що вкоренилося в ѓрунт, рік першої згадки про місто (1399), а також сині смужечки річок Ужа і Тур’ї, русла яких зливаються на території міста.

Від 2003 року в місті виходить щотижнева газета «Перечинська тема». Вона є друкованим органом міської ради і повідомляє про найважливіші події з життя міста. Наклад видання – 500 примірників.

Перечин входить у асоціацію міст і сіл України.