Яка етнічна група українців населяє найбільш високогірну частину Карпат?

Історична подія для Перечина!

2015-10-14

14 жовтня 2015 р. в місті Перечин відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам’яті фундаторів Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів – Мілану Штефаніку та Томашу Масарику.

Мілан Штефанік – словацький астроном, політик, генерал французької армії. У 1914-1918 роки був видатним діячем словацького національного руху з еміграції. У лютому, 1916 року брав участь у створенні Чехословацького національного уряду і став одним з його очільників.

Томаш Масарик – чеський соціолог, філосов, громадський діяч, один з лідерів руху за незалежність Чехословаччини, а після створення держави – перший президент Чехословацької республіки (1918-1935).

Участь в історичній події взяли міський голова Мирослава Гуранич, голова Перечинської РДА Віктор Олефір, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Владислав Цапик, директор школи Федір Гунка, генеральний консул Чеської Республіки у Львові Мирослав Кліма та представник словацького консульства в Ужгороді Данієл Чабак.

Урочисту церемонію відкриття меморіальної дошки відкрили представники чеського та словацького консульства.

Учні школи підготували невелику святкову програму під керівництвом Тетяни Федачки.

Перечинська ЗОШ І-ІІІ ст. є теплою домівкою для семисот семи учнів та сімдесят одного вчителя. Кожного ранку всі вони поспішають до рідної школи. Одні для того, щоб навчати, а інші – вчитися.

Меморіальну дошку було встановлено за ініціативи представників клубу Т.Г.Масарика в Ужгороді (голова клубу Іван Латко).