Перечинському Будинку дитячої та юнацької творчості – 25! - Перечинська міська рада

Перечинському Будинку дитячої та юнацької творчості – 25!

2015-10-16

16 жовтня в актовій залі Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся святковий концерт з нагоди відзначення 25-річного ювілею з дня заснування Будинку дитячої та юнацької творчості.

Цей захід відбувся для всіх, хто побажав поринути в дивовижний світ мистецтва дитячої творчості.

Серед соціальних інститутів виховання й розвитку підростаючого покоління Перечина, особлива роль належить цьому закладу.

Його історія розпочалася з 1946 року. Тоді він називався Будинок піонерів та школярів. Заклад розміщувався у різних будівлях Перечина: по вул.Гагаріна (колишній житловий будинок головного лікаря району Студенія), по вул.Маяковського (нині – районна поліклініка), по вул.Жовтневій.

Першим директором закладу була Максимова… Очолювали позашкільну установу і Борисенко…, і Шевченко Галина Федорівна, Гутич Марина Іванівна, Сарваш-Томаш Валентина Альдаберівна, Стрига Ганна Гаврилівна. На сучасному етапі директором Будинку є Король Наталія Михайлівна.

Першим методистом Будинку була Бублак (дівоче прізвище Комінотто) Зіта Артурівна. Методистами у різні періоди також були Фішер Ксенія Степанівна, Мулеса Олена Іванівна та інші.

Керівниками гуртків у 50-70 роки працювали Чобаня Наталія Юріївна (вишивальний), Сенич Маргарита Юріївна (крою та шиття), Комінотто Зіта Артурівна (ляльковий), Долинич Оксана Юріївна (хоровий), Шермет Валентина (танцювальний), Керецман Михайло Михайлович (музичний керівник), Прокоп Степан Степанович (туристичний), Глос Федір Степанович (гурток «Юний фотограф» та шахматно-шашковий), Головей Андрій Андрійович (радіогурток), Скубенич Семен Васильович (спортивний), Янкович Віра Петрівна та Кравченко Микола (авіамодельний гурток), Хропіна Олеся Юріївна (вокальний, хореографічний), Судакова Ірина Іванівна (фольклорний) та інші.

Активну участь у творчій діяльності будинку піонера брали: Липай Роман, Бублак Юлій, Комінотто Зіта, Гужик Єва, Файнич Марта, Ігнац Ольга, Шевченко Геннадій, Прокоп Оксана, Бокшан Іван та інші перечинці.

Будинок творчості – це цілий величезний світ. І є два центри цього Всесвіту – наставник-керівник гуртка і вихованець-член гуртка. І саме вихованці та їх наставники перетворюють звичайну будівлю на особливий – вируючий, шумний, але добрий, сповнений любові і творчості будинок, де з часом усі стають мудрішими, ближчими та ріднішими один одному.

Багатьма своїми вихованцями пишається заклад. Нехай хтось не зривав зірок з неба, але запам’ятався дитячою безпосередністю, дотепністю, доброзичливим ставленням до оточуючих. У різні часи гуртківцями Будинку були: заступник директора Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. Дорогович В.Р. та Корда М.В., директор благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» Вишняк А.М., учитель фізкультури Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. Вакула І.О., учитель фізики Король В.Ю. та багато інших. Усі вони стали не тільки добрими фахівцями своєї справи, але й хорошими, чесними людьми.

Дев’ятий рік очолює БДЮТ Король Наталія Михайлівна. Вона – умілий керівник, знаючий педагог, добрий, тактовний і щирий порадник як для вихованців, так і для підлеглих. Її поважають за доброзичливість і за готовність завжди прийти на допомогу.

Протягом років росла та міцніла матеріальна база Будинку, піднімався авторитет, удосконалювалася методична та організаціно-масова робота.

Створений як Будинок піонерів, навчальний заклад пройшов еволюційні зміни. Сьогодні, зберігаючи свою багатопрофільність, він став сучасним позашкільним навчальним закладом – Будинком дитячої та юнацької творчості.

На свято були запрошені поважні гості – депутат міської ради Олеся Хропіна, перший заступник голови Перечинської РДА Мар’яна Ладомиряк, начальник відділу освіти молоді та спорту Перечинської РДА Владислав Цапик, директор благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» Андрій Вишняк та ветерани праці – Оксана Фішер, Ольга Липай, Ганна Мегела, Вікторія Прокіпчук, Ірина Судакова, які привітали педагогічні та учнівські колективи Будинку дитячої творчості з ювілеєм і подарували цінні подарунки та квіти.

Ювілейне дійство розпочалося зі святкового концерту. Перед глядачами виступали вихованці закладу з цікавою та різноманітною програмою – вокальний ансамбль «Пролісок», «Добру пісню» співала Анастасія Козак, Валерія Климець з піснею «Це мій рідний край», вихованка фольклорного гуртка Ванесса Коряк – «Осінь», запальні танці «Самба», «Ча-ча-ча», танець-полька «Лєтка-лєнка» (керів.Ю.Пйоса), музичну композицію «Цей край» виконала вихованка студії «Сюрприз» Аріанна Малош (керів. І.Судакова), виступили учні 2-А класу Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. На завершення, Валерія Климець виконала актуальну та патріотичну пісню О.Паномарьова «За Україну».

Зі словами привітання та вдячності за підтримку до присутніх в залі звернулася директор Будинку дитячої та юнацької творчості Король Наталія. Вона відзначила важливість справи, яку здійснювали та продовжують здійснювати впродовж 25-років існування педагоги закладу.

Виступи вихованців Перечинського Будинку дитячої та юнацької творчості завжди успішні: чи то на сцені танцювальний колектив, чи вокальний ансамбль. Тому, святкова концертна програма за участю його вихованців була найкращим подарунком для педагогів і гостей у день народження.