Мирослава Гуранич провела нараду з питань виконання робіт по об’єкту «Реконструкція водовідвідного каналу - Перечинська міська рада

Скільки пам’ятників встановлено Тарасу Шевченку по всьому світу?

2015-10-20

19.10.2015 року, відбулася нарада з питань виконання робіт по об’єкту «Реконструкція водовідвідного каналу в районі Перечинського лісохімічного комбінату м.Перечин, Закарпатської області».Під головуванням Перечинського міського голови Мирослави Гуранич. У нараді прийняли участь: голова Перечинської райдержадміністрації - В.І.Олефір, головний інженер проекту – О.І.Сорока, консультант по виконанню робіт – П.І.Скраль, виконавець робіт – ПП Скраль О.І., представник Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА – Бахарєв Ю.Ю., представник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Машкаринець С.П., начальник управління УМ УВГ – Івегеш В.В., начальник дільниці гірських річок УМ УВГ Матьовка Ю.Ю., начальник відділу БУВР р.Тиса – Осійський Е.Й., працівники апарату Перечинської міської ради .

Представники ТДВ «Перечинський ЛХК» участі в нараді не приймали, хоча були повідомлені листом № 316/01-14 від 15.10.2015 р.

У зв’язку з отриманням листа Басейнового управління водних ресурсів р.Тиса №01-09/1374 від 07.10.2015 щодо застосування всіх можливих технічних засобів та заходів недопущення забруднення транскордонного водотоку р.Уж, міським головою Мирославою Гуранич було ініційовано проведення зустрічі з представниками уповноважених органів щодо вирішення даного питання.

Виступаючий на нараді, начальник Басейнового управління водних ресурсів р.Тиса – Осійський Е.Й. доповів, що дані обстеження проводили спеціалісти БУВР р.Тиса та Ужгородського МУВК , за результатами обстежень було підготовлено даний лист. Основним завданням цього, є необхідність здійснення додаткових заходів щодо очищення водовідвідного каналу «Доморадж» та недопущення забруднення р.Уж..

Зокрема, у своєму виступі начальник управління Ужгородського МУВГ Івегеш В.В. зазначив, що необхідно прийняти всі міри і зобов’язати ТДВ «Перечинський ЛХК» повністю виконати роботи ІІ етапу , після чого розробити наступний проект щодо очистки території лісохімкомбінату , забруднені ґрунтові води якої поступають до р.Уж.

Головним консультантом проекту Скральом П.І. було проінформовано учасників засідання, що в ході проведення робіт на руслі водоканалу було знайдено три вугільні фільтри, які очищували стічні води. На даний час, вони пошкоджені і необхідно зобов’язати ТДВ «Перечинський ЛХК» відновити роботу даних фільтрів.

Виконавцем проекту додатково встановлено 4 кам’яні фільтри , які здійснюють очищувальні функції .

Голова Перечинської держадміністрації Олефір В.І. запропонував повторно направити лист ТДВ «Перечинський ЛХК», де чітко приписати всі заходи та роботи і з проханням виконати роботи ІІ черги проекту .

Всесторонньо обговоривши питання недопущення забруднення транскордонного водотоку р.Уж, висловивши пропозиції щодо застосування усіх можливих технічних заходів та засобів, учасниками наради було прийнято наступні рішення:

1. Повторно звернутись до керівництва підприємства лісо хімкомбінату , розглянути і вирішити питання щодо виділення коштів , для фінансування ІІ етапу робіт проекту «Реконструкція водовідвідного каналу в районі Перечинського лісохімічного комбінату м.Перечин, Закарпатської області», згідно проектно-кошторисної документації , до 26.10.2015.

2. Негайно відновити вугільні фільтри в гирлі водовідвідного каналу, на ділянках, визначених генпланом проекту для недопущення забруднюючих речовин в р.Уж, нижче гирла каналу.

3.У зв’язку з проведенням засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації та участі в ній представників органу місцевого самоврядування м.Перечин , керівництво ТДВ «Перечинський ЛХК», яке повинно надати відповідь щодо виконання умов дозволу на спеціалізоване водокористування ТДВ «Перечинський ЛХК», від 15.07.2015 року, яким зобов’язано лісохімкомбінат , протягом 2015 року , спільно з органом місцевого самоврядування та органами влади, прийняти участь в реалізації (дольова участь) робочого проекту з реконструкції, очищення та благоустрою водовідвідного каналу на ділянці від території підприємства до місця впадіння в річку Уж.

Свої зобов’язання щодо дольової участі, реалізація робочого проекту органом місцевого самоврядування та органом влади виконано, надавши до бюджету міської ради субвенцію з обласного бюджету , в сумі 594 840 грн. На даний час , міська рада забезпечила всі фінансові й організаційні заходи щодо здійснення запланованих робіт по І етапі, які завершено.

В разі невиконання вимог рішення наради , буде ініціюватись пропозиція щодо розгляду вищевказаного питання на засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації,для прийняття відповідних рішень .