Засновницею якої з міжнародних організацій була Україна?

Рішення Львівського апеляційного адміністративного суду

2008-11-22

поставило крапку в протистоянні екс-мера Перечина Погоріляка та депутатів міської ради

Від часу виборів 2006 року по сьогодні у Перечині триває протистояння екс-мера Погоріляка та депутатів міської ради. Про це, як і про те, що ініціатором такого протистояння виступив саме колишній міський голова, багато писали газети, говорили на радіо та телебаченні.

В самому ж місті тема взаємовідносин екс-мера і депутатів також перебувала під пильною увагою виборців. Все це супроводжувалось мітингами, акціями протесту на кшталт голодування, а також судовими процесами. Майже традиційним явищем стало зривання засідань сесій хуліганськими діями, спровокованими «групою підтримки» екс-мера.

Цьому, здавалося, не буде кінця. Допомагали екс-меру журналісти обласних газет "Трибуна", "Новинка", "Р.І.О.", які були далекими від перечинської проблематики. Водночас вони у відображенні подій послідовно займали лише позицію Погоріляка. Зрозуміло, що це не мало нічого спільного з нормами журналістської етики.

Позбувшись через відомі причини посади мера, Іван Погоріляк не змирився з цим і продовжував демонструвати всім, що він залишається "хазяїном міста". Вдався до випробуваного ним методу – судових позовів.

Однак розгляд позовних заяв Погоріляка судовими інстанціями не давали бажаного для нього результату. Чи не останню надію на позитивний результат у протистоянні з депутатами Іван Погоріляк покладав на Львівський апеляційний адміністративний суд. Про це вголос заявляв як сам Погоріляк, так і його нечисленні прихильники.

Але й тут на екс-мера чекали невтішні висновки суддів. Перший їхній вердикт стосувався визнання регламенту роботи 5 сесії Перечинської міської ради 5 скликання незаконним. Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду підтвердила Постанову Свалявського районного суду про те, що регламент роботи 5 сесії є законним.

Другу поразку із Львова колишній міський голова привіз тоді, коли йому відмовили у виплаті грошової компенсації в розмірі середньомісячної заробітної плати за 6 місяців, як посадовій особі органу місцевого самоврядування, звільненій після завершення повної каденції на виборній посаді.

Повідомлення зі Львова про третю і остання поразку означало повний крах "мрій" Івана Погоріляка про повернення в крісло міського голови. Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду 4 листопада 2008 року розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Погоріляка на постанову Ужгородського міськрайонного суду від 26 лютого 2008 року у справі за його позовом до Перечинської міської ради про визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування. Іван Михайлович вимагав його скасування та поновлення власних повноважень як Перечинського міського голови.

Заслухавши позовні вимоги позивача, заперечення представників Перечинської міської ради, вивчивши усі подані матеріали, колегія суддів вирішила апеляційну скаргу екс-мера Погоріляка залишити без задоволення, а постанову Ужгородського міськрайонного суду від 26.02.2008 року – без змін. Судді вважають, що викладені позовні вимоги апелянта безпідставні, а його твердження про наявність порушень, внаслідок яких достроково припинені його повноваження як міського голови – голослівними, не підтвердженими жодними фактичними обставинами, і такими, що не відповідають дійсності.

Ось так закінчилась епопея боротьби екс-мера Погоріляка з депутатами міської ради 5 скликання, яка тривала два з половиною роки. У Івана Погоріляка є можливість змиритися з висновком суддів і не завдавати клопоту скаргами та судовими позовами працівникам мерії. Це зекономить чимало часу та коштів як для нього самого, так і для багатьох посадових осіб державних органів контролюючих, змушених відволікатися на розгляд безпідставних скарг і судових позовів.

Прес-центр Перечинської міської ради

Р.S.

За наявною на даний час інформацією, Іван Погоріляк вирішив повернутись до влади шляхом брехливих доносів у вищі інстанції контролюючих органів України, звинувачуючи посадових осіб міської ради в корупційних діяннях. З 5 листопада 2008 року (наступного дня після засідання суду у Львові) по 18 листопада він написав понад 30 скарг-заяв. Як і до цього, скаржник не заспокоюється на «досягнутому». Але недарма в народі говорять: "Скільки б ниточці не витись, кінець завжди буде"!