Православний центр «Відродження»

2009-10-30

Духовний розвиток суспільства, чи не один з найважливіших факторів взаємовідносин між людьми. З давніх-давен релігія, займала важливе місце у розвитку особистості, формувала певні погляди на світ, а найголовніше – давала уявлення про найвищу силу – Бога. Релігія наповнює наше життя змістом, вказує на нашу мету нашого життя. Історія наших предків розповідає про те, як при церкві, яка була найшановніша між людьми, діяли школи. Крім традиційної науки, люди знали і науку духовну.

Свято-Миколаївська православна громада нашого міста вирішила створити також центр, де б діти та дорослі мали змогу почерпнути глибше науку духовну, що дає змогу розвивати високоморальну, побожну особистість. Свою любов до церкви не можемо доводити словами, а лише вчинками, працею.

Тому до міської ради звернулась православна громада з великим і важливим проханням виділити їм приміщення для створення духовного центру. Звичайно ж, мета цього задуму благородна, ніхто б і не сперечався, тому невдовзі 20 лютого 2008 року православна громада Свято-Миколаївського храму отримала право власності на будівлю колишнього військкомату. І на сьогоднішній час міський голова Мирослава Гуранич сприяє функціонуванню центру.

Безперечно, для того, щоб центр, який отримав назву «Відродження» почав функціонувати, місцевій громаді довелося прикласти значних зусиль. Так, у центрі проведено ремонтні роботи за рахунок церковних пожертв, замінено нові вікна, двері, за щедрої допомоги жителів міста встановлено нову підлогу.

При центрі «Відродження» функціонує Воскресна школа, яка створена 17 листопада 2007 року власними силами подружжя Віталія та Зоряни Чобаня. Спочатку була 1 група дітей, заняття проводилися вдома у подружжя Віталія та Зоряни, потім у храмі, а зараз у приміщенні центру. З моменту створення школи готувалися церковні свята. Так, у 2008 році створені 2 фестивалі: пасхальний «Лунає радість ангелів з небес «Христос Воскрес – Воістину Воскрес» та «Під зіркою Пресвятої Богородиці».

До того, як розпочати заняття, наставники півтора року навчали дітей азів християнства, базових понять. Так, з 2009 року розроблено концепцію вивчення Закону Божого для старших та молодших. Вивчаються тут три дисципліни: Закон Божий та життя святих (для молодших і старших), творча майстерня, рукоділля.

Дисципліну Закон Божий веде Віталій та Зоряна Чобаня; у творчій майстерні діти під керівництвом пані Зоряни мають змогу виготовляти вироби з паперу чи сірників, результатом занять буде проведена виставка-продаж. Рукоділлям в школі займається Марина Заяць, яка вчить діток вишивці. Крім занять дітки мають змогу переглядати мультфільми та фільми на релігійну тематику, ставити питання стосовно тем, які їх цікавлять, також є скринька, де діти можуть залишати питання. Сформовані 2 групи дітей: 1 група від 3-х до 12 років (молодша група), 2 група – від 12-ти і старші. Заняття проходять як в суботу так і в неділю.

Займатися вихованням молоді справа відповідальна, але в наш час моральне виховання є просто необхідним. Те, що православна громада виявила ініціативу створити духовний центр, утримувати його незважаючи на труднощі – це доказ свідомості наших парафіян, прагнення зробити щось для свого ближнього.

Не залишилося без уваги і старше покоління, яке має свій напрямок роботи. Усі православні прихожани, а також гості інших конфесій, які хоча б раз були у нашому храмі знають, який чудовий хор функціонує при Свято-Миколаївському храмі, під керівництвом Варвари Гайналій. Так як янголи вони співають на літургії, але ж до того вони проробляють велику і клопітку працю – репетиції. Отож, кожну п’ятницю жінки, які співають в хорі, збираються в центрі, щоб відрепетирувати пісні на недільну літургію. Разом з Благочинним Перечинського району, отцем Володимиром православна громада уже не раз відвідувала святині Закарпатського краю, Почаївської Лаври, з смиренням приклонялись до мощей святих, просячи допомоги і благодаті для себе і своїх рідних. Такі щорічні поїздки безперечно значним чином духовно наповнюють християнина, зміцнюють віру. Крім хорових репетицій, свій вид занять мають і старші. Разом з о. Володимиром вони переглядають фільми, а потім обговорюють, діляться своїми враженнями та особистими думками.

Нехай же любов до наших дітей та людей дає сили та натхнення православній спільноті, яка займається по-справжньому благородною справою. Надіємося, що символічна назва духовного центру «Відродження» у багатьох відродить і закоренить глибоко в серці тверду віру в нашого Спасителя Ісуса Христа.

Олеся КРЕЦУЛА